W jaki sposób zamontować taśmę samoprzylepną na dyspenser?

Dyspensery do taśm klejących to dzisiaj urządzenia, które można znaleźć w licznych przedsiębiorstwach. Są to najczęściej różnego typu magazyny, gdzie tak naprawdę na co dzień zaklejane są kartony. Poza tym, dyspensery są wykorzystywane w biurach, w których także stanowią niezwykle przydatny przyrząd. Warto też zaznaczyć, iż na nabycie dyspensera decyduje się także sporo osób prywatnych, które szukają najlepszych urządzeń wspomagających proces pakowania.

Dyspensery do taśm samoprzylepnych – mocne strony

Z jakiego powodu dyspensery są tak chętnie używane? Przede wszystkim z uwagi na ich praktyczność, gdyż w dużej mierze przyspieszają naszą pracę. Wystarczy jeden łatwy ruch, by szybko zakleić karton, paczkę, list, czy inne przedmioty, które wymagają zastosowania na nich taśmy. Jest to zatem narzędzie, które faktycznie ułatwia codzienną pracę dużej liczbie osób.

Co niezwykle ważne dyspensery są również wyjątkowo łatwe w obsłudze. Dzięki specjalnej konstrukcji są one stateczne oraz pozwalają nam szybko i sprawnie zastosować taśmę, ucinając ją w wygodny sposób przy pomocy jednej ręki. Narzędzia te posiadają też wygodny profil, przez co z łatwością można je trzymać w ręce i pracować z nimi nawet przez długi czas.

Mocowanie taśmy na dyspenser

Nałożenie rolki taśmy samoprzylepnej na dyspenser nie jest skomplikowane, a zatem z zadaniem tego typu da sobie radę na pewno każdy. Także człowiek z mniejszym doświadczeniem w zaklejaniu kartonów bez żadnych problemów będzie w stanie zamontować nową taśmę na dyspenser, kiedy zajdzie tego typu potrzeba.

Na początek musimy założyć taśmę na kołowrotek, nieco ją dociskając. W taki sposób, aby jej część z kartonu w całości znalazła się na elementach kołowrotka. Zwróćmy przy tym uwagę na to, by nową taśmę zamontować w taki sposób, aby strona pokryta klejem była skierowana w kierunku nożyka, którym będziemy ją cięli.

Następnie odsuwamy nożyk na dół oraz rozciągamy kawałek taśmy w taki sposób, aby przyczepił się on do elementu znajdującego się nad nożykiem. Umieszczamy nożyk z powrotem na jego miejsce i dyspenser jest gotowy do użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *