Idealny odświeżacz powietrza dla Twojego mieszkania

Odświeżacze powietrza użytkujemy niezwykle chętnie. Ciężko dzisiaj spotkać wnętrza lokali mieszkalnych, pomieszczeń urzędowych, w których zastałe powietrze nie jest regenerowane produktami zapachowymi w dyfuzorach, świecami zapachowymi, czy klasycznymi odświeżaczami w sprayu. Nikt, kto decyduje się na stosowanie odświeżaczy powietrza nie zastanawia się jednak, w jaki sposób docierają one od producenta na sklepowe półki. Przypatrzmy się więc, w jaki sposób musi wyglądać fachowy transport znacznych ilości produktów zapachowych. do domu i samochodu.

Produkty zapachowe nie są materiałami niebezpiecznymi. Z tego powodu nie ma zatem jakichkolwiek nakazów, które określałyby, jakimi metodami tranzytu bezpiecznie jest je transportować. Pakunki zbiorcze mieszczące produkty zapachowe mogą więc być wysyłane zarówno transportem morskim, transportem samolotowym, jak i samochodowym. Powinno się jednak pamiętać, iż odświeżacze powietrza w aerozolu są pod ciśnieniem. Muszą więc być ukrywane przed nasłonecznieniem a także wysoką temperaturą. W przypadku, gdy zbiornik podgrzeje się do ponad 50 stopni Celsjusza, grozi jego wybuch. Odświeżacze powietrza powinno się przygotować do tranzytu montując je w zgrzewkach, jakich waga absolutnie nie ma możliwośći przekraczać trzydzieści kg. Wówczas opakowania zbiorcze mogą zostać zamontowane na paletach, które to powinno się prawidłowo opisać. Paleta powinna zostać oznakowana etykietą „LQ”.

Produkty zapachowe są mieszanką różnorodnych substancji chemicznych. Pakując je do przewozu należy mieć to na uwadze. Zwarzając na fakt, że mogą to być substancje palne powinno się ostrzec osoby je transportujące, aby na czas ich transportowania wzbraniały się od palenia. W razie, gdyby w trakcie tranzytu doszło do pożaru, to palety mieszczące odświeżacze powietrza można gasić jedynie metodami proszkowymi. Gaszenie wodą jest wzbronione.

Odświeżacze powietrza nie są niebezpieczne. Należy natomiast pamiętać, iż nie mogą być nagrzewane powyżej 40 stopni. Podczas transportu trzeba wziąć to pod uwagę, jak także to, że temperatura zimniejsza niż – 10 stopni Celsjusza również nigdy nie jest stosowna do ich transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *